Škoda Rally Club - Škoda Rally Club - SAFETY CARS

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Škoda Rally Club

Škoda Rally Club je sdružení bývalých aktivních jezdců, disponující profesionálně vybavenou techniku, jehož hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti při rally.


Posádky se svými vozy startují při rally a rallysprintech v ČR i zahraničí  jako
předjezdci, tzn. jako 000, 00  a 0.


Řidiči jsou držiteli jezdeckých licencí, spolujezdci mají licenci činovníka pro bezpečnost, pravidelně se účastníme bezpečnostního školení FAS AČR.

Úkolem posádek není závodit, ale kontrolovat bezpečnostní opatření na trati těsně před startem prvního soutěžního vozu a upozornit diváky na blížící se startovní pole.
Situaci na rychlostní zkoušce hlásí vedoucíme rychlostní zkoušky nebo jeho zástupci, bezpečnostnímu dispečinku nebo - v závažných případech - řediteli soutěže. Ten na základě jejich hlášení může rozhodnout i o zrušení rychlostní zkoušky.


Této funkci je přizpůsobeno i vybavení vozů. Kromě nezbytného vybavení, které je stejné jako v soutěžních vozech (sportovní sedačky, pásy, intercom atd.), jsou vozy vybaveny policejním systémem - majákem + sirénou s možností mluvit za jízdy k divákům z kabiny vozu.

Každý vůz pořizuje videozáznam trati. Ten dostanou ihned po skončení soutěže k dispozici pořadatelé - slouží jim především ke zhodnocení bezpečnostních opatření na trati. Zároveň jsou zaznamenáni např. neukáznění diváci, kteří nedbali pokynů pořadatele a zdržují se v nebezpečných místech.

V této podobě tým působí od roku 2000, počet jím zajištěných soutěží každoročně přibývá.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky